Kezelések - hivamat-terapia.hu

Hivamat
Title
Tartalomhoz ugrás
Telefon:
+36 20 46-70-600

Hivamat
Terápia
Kezelések

HIVAMAT - a gyors rehabilitációértTeljesen fájdalommentesGyermekeknél is alkalmazhatóKombinálható más kezelésekkel

Hogyan kezdjük el?
Az új páciensek telefonon tudnak időpontot foglalni. Az első alkalom akár 90 percet is igénybe vehet, melyre kérem, hogy kényelmes, könnyű ruházatot hozzanak magukkal. Felveszek egy anamnézist, átnézem a hozott leleteket, manuális vizsgálatot végzek, majd felállítok és megbeszélünk egy előzetes kezelséi tevet.
A Hivamat kezelésről
A rendszer működési elve pulzáló elektrosztatikus mezőn alapszik, amely a paciens kezelendő testtájékán épül fel, és amelynek a frekvenciája 5-200 Hz között változtatható. A terapeuta mozgó keze révén a páciens szöveteiben mélyen ható vibrációs vagy pumpáló hatás alakul ki.

Az alábbi hatások érvényesülnek a Hivamat kezelés folyamán:
  • Folyadékegyensúly pozitív befolyásolása a szövetek és a kapillárisok területén
  • Pangási folyamatok megszüntetésének támogatása
  • Fájdalomcsökkentést eredményez
  • A feszültségi állapotok csökkennek és a mozgáskészség helyreáll

A terapeuta az általa végzett terápiát speciális kesztyűkkel, vagy kézi applikátorral végzi. A páciens mindkét esetben egy semleges titán elemmel kapcsolódik a készülékhez.

Az alábbi videókon megtekintheti a Hivamat kezelés menetét:

A HIVAMAT kezelés menete
A HIVAMAT kezelés menete
Bár a Hivamat már önmagában sokat javít a beteg állapotán, a gyorsabb gyógyulás érdekében az alábbi kezelésekkel tudom még hatékonyabbá tenni a terápiát:

  • Lágylézer - Lágylézer terápia sokféle klinikai hatásának köszönhetően közel 100 kórkép esetén segíti a gyógyulást.  Sérülések ellátásában a lágylézer sajátos helyet foglal el, gyermekek esetén is alkalmazható, illetve bármely anyagból készült protézis, pacemaker beültetés mellett is használható. Fájdalommenetes, relatív gyors eredmény várható, és kontaktus nélkül is végezhető.Használhatjuk akut és krónikus gyulladások kiegészítő terápiájaként, beilleszthető más fizikoterápiás eljárások közé, melyek hatékonyságát növeli.

  • Mágnesterápia - A mágnesterápiát sikerrel használják az orvostudomány majdnem minden területén, egy-egy komplex terápia fontos részeként. A mágneses tér gyógyító alkalmazásának hatására a szövetekben pozitív biológiai változások zajlanak le, melyek egy sor egészségügyi probléma felszámolásában segítenek. Kedvező hatással van a csont- az izom, az immun, a hormon, a kardiovaszkulásris, az emésztőszerv és az idegrendszerre.
Hivamat 200
Lágylézer
Mágnesterápia
Kinesio tape
  • Kinesio-tape ragasztás - A kineziológiai tapasz számos probléma megoldásában nyújthat segítséget, így többek között segít: az ízületek stabilizálásában, a sérült szövetek tehermentesítésében, az izomgörcsök megakadályozásában, a vérkeringés javításában, a fájdalom csökkentésében, az izmok lazításában
  • Mozgásterápia - A mozgásterápia elsődleges célja a mozgásszervrendszer és az idegrendszer egészségének, illetve azok rehabilitációjának támogatása. Az alkalmazott gyakorlatok preventív jellegűek, biztonságosak és hatékonyak. A terápia komplex eszköztára gerinctorna, strethcing, jóga és speciális torna elemeket, mozgásmintákat tartalmaz. Nagy hangsúlyt fektet a mobilitás, a hajlékonyság, a testtudat, a stabilitás, a mozgáskoordináció, illetve a funkcionális erő fejlesztésére. A foglalkozás során az egész test dolgozik, a beteg, sérült testrészre fókuszálva.
  • Sportrehabilitáció - A tréner feladata, hogy felismerje és célzottan kezelje a fájdalom közvetlen kiváltó okát, komplex sport és mozgásszervi állapotfelmérés után személyre szabott, hatékony prevenciós vagy rehabilitációs tervet állítson össze, irányítsa és végig kísérje azt a pacienssel szorosan együttműködve, illetve adott esetben a kezelő orvossal konzultálva. A terápia célja a mozgásszervi betegségek/sérülések megelőzése és rehabilitációja, a sportteljesítmény javítása, a sportolók visszavezetése az aktív sportba, a hétköznapi emberek balesetet követő teljes felépülésének elősegítése.
Fontos!
A nem egyértelműen beazonosítható betegségek esetén előszőr orvoshoz kell fordulni, majd az általa leírt diagnózist elhozni. Terápiát csak ebben az esetben tudok javasolni, elkezdeni, illetve a terápia is csak ebben az esetben lesz hatásos.

Vissza a tartalomhoz